Brilliant NG / uzup. 4g

Unikalny nanohybrydowy kompozyt Dou Shade

  • Producent:

    Coltene
  • Dostępność: Jest Jest
  • Cena netto: 68,52 zł 74,00 zł
  • szt.

Brilliant New Generation

Jedna strzykawka optymalnie dostosowanego systemu odcieni Brilliant NG odpowiada dwóm odcieniom wg kolornika Vita. Brilliant NG można utwardzać światłem halogenowym lub lampą diodową bezpośrednio w ubytku, bądź też poza ubytkiem, np. na modelu.

Brilliant NG wskazany jest bezpośrednio do wypełniania ubytków klasy I, II, III, IV i V, do naprawy licówek kompozytowych i ceramicznych, blokowania podcieni, cementowania adhezyjnego uzupełnień ceramicznych i kompozytowych.

Odcienie zębinowe służą do odbudowy zębiny oraz wypełnień ubytków klasy V. Odcienie szkliwne stosuje się do bezpośrednich wypełnień ubytków oraz jako materiały przezroczyste w technice warstwowej. Odcień Bleach służy do wypełniania zębów wybielanych i mlecznych, do charakteryzacji (białe plamki) i maskowania przebarwień. Odcień Transparent to warstwa wierzchnia w przypadku wszystkich ubytków, odbudowa brzegu siecznego, korekta kształtu i koloru, oraz stosuje się go jako materiał bardziej przezierny w technikach warstwowych.

Substancje zawierające eugenol oraz olejek goździkowy mogą wpływać na proces polimeryzacji Brilliant NG. Nie należy stosować go z cementami tlenkowo-cynkowo-eugenolowymi. Na skutek stosowania płukanek kationowych, płynów wskazujących płytkę nazębną oraz chlorheksydryny, mogą wystąpić przebarwienia.

 

Strzykawka 4g

Dostępne kolory:

  • odcienie szkliwne: A1/B1, A2/B2, A3/D3, A3.5/B3, C2/C3, A4/C4, Transparent
  • odcienie zębinowe: A1/B1, A2/B2, A3/D3, A3.5/B3, C2/C3, A4/C4