Fuji II LC / zest. 3 x 15g + 2 x 6,8ml

Od podanej ceny nie udzielamy dodatkowych rabatów.

  • Producent:

    GC
  • Dostępność: Jest Jest

  • Historia ceny
    Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 1 020,00 zł brutto
  • Cena netto: 1 027,78 zł 1 110,00 zł
  • szt.

Fuji II LC Improved to światłoutwardzalny glasjonomerowy cement do wypełnień.

Zalety: bardzo małe cząsteczki pozwalają na uzyskanie doskonałych efektów estetycznych oraz łatwości polerowania; zwiększona ilość wypełniacza korzystnie wpłynęła na wytrzymałość na ścieranie; materiał cechuje się samoistną adhezją do tkanek zęba, co pozwala na wyeliminowanie konieczności stosowania wytrawiania i systemu wiążącego (optymalną adhezję zapewnia jednoczesne zastosowanie Cavity Conditionera[i] lub Dentin Conditionera[ii]) ; inną pozytywną cechą Fuji II LC jest jego hydrofilność - umożliwia uzyskanie doskonałych rezultatów w przypadkach, gdy zastosowanie koferdamu nie jest możliwe, gdy brzegi ubytku znajdują się w zębinie a pryzmaty szkliwne nie mogą być wytrawione prawidłowo; materiał charakteryzuje także dobry kontrast na zdjęciach RTG, co ułatwia pozabiegową diagnozę.

Wskazania: początkowo był głównie polecany jako materiał do wypełnień ubytków klasy III i V oraz w zębach mlecznych, obecnie jest to materiał o wielu zastosowaniach, w tym także jako podkład i materiał do nadbudowy zrębu zęba.

Fuji II LC jest łatwy w aplikacji i manipulacji.

Dostępne kolory: A1, A2, A3, A3,5, A4, B2, B3, B4, C2, C4, D2.

Dostępne opakowanie: proszek 15g x 3 (A2, A3, B3), płyn 6,8ml x 2.

 


[i] Cavity Conditioner (GC) / opk. 5,7ml - preparat do kondycjonowania ubytku. Jest to łagodnie działający 20% poliakrylowy konditioner przeznaczony do usuwania warstwy mazistej i przygotowania powierzchni tkanek zęba. Skutecznie oczyszcza powierzchnie ubytku w celu uzyskania optymalnej adhezji chemicznej, tworzy mechaniczną retencję, zmniejsza ryzyko nadwrażliwości pozabiegowej, a jego niebieskie zabarwienie pozwala na lepszą kontrolę podczas aplikacji.

 

[ii] Dentin Conditioner (GC) / opk. 23,8ml - preparat do kondycjonowania ubytku. Jest to 10% roztwór kwasu poliakrylowego przeznaczony do oczyszczania powierzchni ubytku w celu poprawy adhezji glasjonomeru. Pozostawia wypustki warstwy mazistej w świetle kanalików, co zmniejsza ryzyko nadwrażliwości pozabiegowej. Preparat poprawia szczelność brzeżną, co pozytywnie wpływa na trwałość wypełnienia. Posiada niebieskie zabarwienie, co pozwala na lepszą kontrolę podczas aplikacji.