Herculite XRV / zest. 3 x 3g + Optibond Solo Plus 3ml (Mini Kit)

Od podanej ceny nie udzielamy dodatkowych rabatów.

 • Producent:

  Kerr
 • Dostępność: Jest Jest
 • Cena netto: 152,78 zł 165,00 zł
 • szt.

Herculite HVR jest klasycznym, światłoutwardzalnym, mikrohybrydowym materiałem kompozytowym o średniej gęstości. Jest przeznaczony do wypełniania wszystkich klas ubytków w zębach przednich i bocznych. Zaletą tego materiału jest dobra polerowalność (zastosowanie małej cząsteczki wypełniecza - 0,6µ) oraz szeroka gama kolorystyczna (16 odcieni szkliwnych i zębinowych oraz odcienie sieczne i przyszyjkowe).

 

Uniwersalny kompozyt do wypełnień bezpośrednich

25 lat to czas wystarczający, aby udowodnić, że przemyślane rozwiązania przynoszą wymierne korzyści tym, którzy je stosują. Produkowany przez firmę Kerr Herculite XRV jest jedynym kompozytem na świecie, który pozostaje w sprzedaży od tak wielu lat i nadal cieszy się niezmiennym powodzeniem. Powodzenie to jest efektem własności materiału, które zapewniły spełnienie obietnic dotyczących jakości, trwałości i estetyki.

Herculite wprowadzono do sprzedaży w 1985 roku jako pierwszy uniwersalny submikronowy materiał kompozytowy. Kompozyt od początku stał się standardem w dziedzinie trwałości, doskonałej odporności mechanicznej i wyjątkowych właściwości estetycznych. Wyniki badań klinicznych oraz obserwacje lekarzy potwierdzają, że nawet po 20 latach wypełnienia z materiału Herculite wyglądają doskonale. W wielu badaniach naukowych materiał traktowany jest jako wzór, z którym porównuje się inne materiały kompozytowe.

Cechy i zalety produktu:

 • Wysoka zawartość wypełniacza (ok. 79% wag.); średnia wielkość cząstek wypełniacza ok. 0.6μm.
 • Wieloletnie obserwacje kliniczne świadczące o trwałości i jakości.
 • Dobra plastyczność pozwalająca na dowolne modelowanie i kształtowanie kompozytu.
 • Bardzo szeroka gama kolorystyczna daje ogromną wszechstronność i duże możliwości estetyczne (16 odcieni szkliwnych, 16 odcieni zębinowych, 2 odcienie sieczne, 3 przyszyjkowe). Odcienie zgodne z kolornikiem VITA.
 • Optymalnie dobrana gęstość - łatwość aplikacji w ubytku.

Dostępne opakowanie: 3 x 3 g Herculite XRV (En A2, En A3, De A3), 1 x 3 ml butelka OptiBond Solo Plus; 1 x 3 g strzykawka z wytrawiaczem Kerr Gel Etchant; 10 jednorazowych końcówek aplikacyjnych do wytrawiacza.