G-Bond Starter Kit / 5ml

Od podanej ceny nie udzielamy dodatkowych rabatów.

  • Producent:

    GC
  • Dostępność: Jest Jest

  • Historia ceny
    Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 288,00 zł brutto
  • Cena netto: 273,15 zł 295,00 zł
  • szt.

G-Bond to jednoskładnikowy, samowytrawiajacy, światłoutwardzalny system łączący najnowszej generacji. Materiał wykorzystuje zarówno zasady chemicznej, jak i mikromechanicznej adhezji. Zawarte w nim dwa monomery funkcyjne: 4-MET i ester kwasu fosforowego połączone z nanofilowymi cząsteczkami tworzą wyjątkowo stabilne połączenie z zebiną: strefę nano-interakcji (Nano Interaction Zone - NIZ)[i].

Zalety: łagodne trawienie szkliwa i zębiny pozostawia zamknięte kanaliki zębinowe, co zapewnia bardzo małe ryzyko wystąpienia nadwrażliwości pozabiegowej; doskonała szczelność warstwy hybrydowej, co zmniejsza ryzyko nanoprzecieku; system jednoskładnikowy o uproszczonej technice stosowania, która pozwala oszczędzić czas - procedura 30-sekundowa; łatwy w użyciu - bardzo mała wrażliwość na wilgotność zębiny, co zapewnia niezawodną adhezję; wolny od HEMA[ii] - brak reakcji alergicznych na akrylany.

Dostępne opakowanie: 1 x butelka 5ml, 50 x mikrokońcówki aplikacyjne, 1 x uchwyt do końcówek.


[i] W wyniku reakcji na poziomie nano powstaje nierozpuszczalny związek wapnia, prowadzący do lepszego, bardziej odpornego na destrukcyjny wpływ enzymów jamy ustnej połączenia. Technologia nano-interakcji pozwala uzyskać cienka warstwę środka łączącego wynoszącą poniżej 300nm. Po naniesieniu, rozprowadzeniu strumieniem powietrza o maksymalnym ciśnieniu eliminuje pęcherzyki powietrza i gwarantuje cienką warstwę, co przyczynia się do:

- uzyskiwania matowej powierzchni, umożliwiającej łatwiejsze nanoszenie pierwszej warstwy kompozytu;

- łatwego usuwania nadmiaru materiału;

- polepszenia estetyki - spolimeryzowana warstwa środka łączącego jest niewidoczna.

[ii] HEMA - żywica akrylowa (2-hydroksyetylometakrylan); posiada duże właściwości zwilżające, ale po polimeryzacji pozostaje hydrofilna, co prowadzi do absorpcji wody, przebarwień i utraty retencji; brak HEMA gwarantuje silne i trwałe właściwości adhezji do szkliwa i zębiny.