Kromopan / 450g

Alginat do wycisków elastycznych z chromatycznym wskaźnikiem pracy.

  • Cena netto: 23,61 zł 25,50 zł
  • szt.

Kromopan to alginat do wycisków elastycznych z chromatycznym wskaźnikiem pracy (zmiana koloru od fioletowego - mieszanie, poprzez różowy - nakładanie na łyżkę, aż do białego - włożenie do jamy ustnej). Kromopan nie zawiera ołowiu ani żadnych metali ciężkich. Czas odlewania wycisków wynosi 100 godzin.

Ważne informacje: Dzięki Kromopanowi Lekarz Dentysta ma do swojej dyspozycji ponad 100 godzin czasu do wykonania odlewu gipsowego z pobranego wycisku; 100 godzin, które mogą być bardzo cenne w wypadku innych zobowiązań wymagających niezbędnego odwrócenia uwagi. Po wyjęciu z jamy ustnej, wycisk musi być umyty, wypłukany; otrząśnięty i przechowywany w plastykowej torebce bez żadnych dodatków. Nie trzymać wycisku na powietrzu ani w wodzie. Podporządkowując się tym prostym wskazaniom wycisk, nawet po upływie 100 godzin, posiadać będzie te same doskonałe charakterystyki, ponieważ skład Kromopanu zapewnia absolutną wymiarową stabilność w czasie.
Chromatyczne tonowanie koloru ułatwia i dodaje precyzji w wykonaniu wycisku, zrozumiale i jasno pokazując różne fazy pracy; ewentualne zmiany w temperaturze otoczenia jak również wilgotność nie będą miały żadnego wpływu, bowiem ukazanie się koloru następuje w odpowiednim momencie, a dzięki Personal Krono czas pracy może być regulowany przez Dentystę według własnych potrzeb lub w przypadku kiedy wzrost temperatury na przykład podczas gorących miesięcy - zostaje skrócony.
Kromopan jest alginatem Klasy A z chromatycznym wskaźnikiem fazy. Tonowanie koloru automatycznie wskazuje na różne fazy pracy (mieszanie, nałożenie na łyżkę wyciskową, włożenie do jamy ustnej) i przyczynia się do ukazania dokładnego momentu zakończonej fazy tak mieszania jak i włożenia do jamy ustnej. Czas wiązania trwa około minuty.

Dostępne opakowanie: 450 g.