W dniu 31 maja (piątek) sklep będzie zamknięty. Przepraszamy.

Mikrosilnik endodontyczny Dentaport ZX OTR (mikrosilnik+endometr)

Od podanej ceny nie udzielamy dodatkowych rabatów.

 

 • Producent:

  Morita
 • Dostępność: Jest Jest

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 12 100,00 zł brutto
 • Cena netto: 11 342,59 zł 12 250,00 zł
 • szt.

DentaPort ZX z funkcją OTR. Mikromotor endodontyczny przystosowany do współpracy z lokalizatorem wierzchołkowym.

Najnowsza technologia OTR zastosowana w systemie DentaPort ZX zapewnia optymalny moment obrotowy urządzenia (torque) zarówno w trakcie pracy przy użyciu standardowego ruchu rotacyjnego i recyprokatywnego. Mikropęknięcia i uszkodzenia pilników są całkowicie wyeliminowane.

Bezpieczne opracowanie kanału korzeniowego za pomocą nowej technologii OTR (Optimum Torque Reverse)

Najnowsza technologia OTR łączy w sobie zalety standardowego ruchu rotacyjnego oraz ruchu recyprokatywnego: urządzanie pracuje w standardowym ruchu rotacyjnym do momentu osiągnięcia wcześniej ustawionego maksymalnego momentu obrotowego. Kiedy obciążenie z jakim pracuje pilnik wzrasta urządzenie automatycznie przechodzi w tryb ruchu recyprokoatywnego – ruch pilnika 90° w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Przy zmniejszeniu obciążenia pilnik ponownie wykonuje ruch 180° zgodny z ruchem wskazówek zegara.


Instrumenty recipro pozwalają na szybkie opracowanie całego kanału korzeniowego. Jednak, w niektórych przypadkach mogą one również spowodować mikro-nacięcia na powierzchni opracowywanych zębów. Ta wada systemu recipro została całkowicie wyeliminowana w technologii OTR.

Optimum Torque Reverse: Bezpieczeństwo pracy

Podczas pracy w kanale narzędzie poddawane jest bardzo dużym naciskom i przeciążeniom, które są przeciwstawne momentowi obrotowemu endomotora. W rezultacie pilniki rotacyjne pękają z powodu nadmiernego obciążenia podczas skręcania. W związku z tym, należy maksymalnie ograniczyć wpływ momentu obrotowego na pilnik. Dzięki zastosowaniu technologii OTR, ruch pilnika ulega zmianie w momencie przekroczenia ustawionego momentu obrotowego. Pilnik wykonuje wtedy ruch 90° w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara. Po wykonaniu ruchu recipro pilnik ponownie rozpoczyna pracę w standardowych ruchu rotacyjnym z lepszą skutecznością cięcia i usuwania zanieczyszczeń.

Zalety: procedura ta jest powtarzana wyłącznie jeśli po wykonaniu ruchu 180° obciążanie pilnika jest nadal wysokie.  Jeśli obciążenie jest niskie pilnik wykonuje ciągły ruch rotacyjny. Procedura opracowania kanału jest teraz niezwykle łatwa, i wymaga użycia od 1 do 3 pilników (dowolny system pilników Ni-Ti za wyjątkiem innych pilników typu Recipro np. Reciproc czy TF Adaptive). Lepsze usuwanie zanieczyszczeń z kanału, lepszy dostęp do kanału oraz zachowanie anatomicznego kształtu kanału, wszystkie te zalety pozwalają na zaoszczędzić czas oraz materiały.  

Prawidłowa reakcja w odpowiednim momencie.

Możesz całkowicie polegać na zintegrowanym systemie bezpieczeństwa: Ruch pilnika rozpoczyna się w momencie wprowadzenia pilnika do kanału a kończy się po jego wyjęciu. Automatyczne funkcje bezpieczeństwa uruchamiają się w momencie kiedy obciążenie pilnika przekroczy wcześniej ustawionego momentu obrotowego (torque).  

DentaPort Root ZX – Lokalizator

Lokalizator wierzchołka z opatentowaną funkcją Quotient Method zapewnia niezmiennie dokładne wyniki pomiaru, nie zależnie od ilości krwi bądź roztworu fizjologicznego w kanale. Następca starszego modelu Root ZX jest aktualnie jednym z najlepiej sprzedających się endometrów na świecie.

 • Dokładna pozycja pilnika w kanale: czytelna skala dokładnie pokazuje pozycję pilnika w kanale
 • Sygnalizacja dźwiękowa zwiększa bezpieczeństwo pracy: moment kiedy pilnik zbliża się do otworu wierzchołkowego sygnalizowany jest akustycznie
 • Lekka i stabilna obudowa urządzenia
 • Automatyczna kalibracja zapewnia maksymalną precyzję – dopasowanie do zmieniających się warunków w kanale
 • Możliwość rozbudowania o mikromotor: pomiar i opracowanie kanału za pomocą kątnicy endodontycznej DentaPort TriAuto OTR

DentaPort TriAuto OTR – Opracowanie

DentaPort TriAuto OTR dostępny jest jako osobny moduł. Prosty sposób podłączenia modułu Tri Auto ZX do modułu Root ZX pozwala uzyskać perfekcyjnie działający mikromotor endodontyczny.

 • Mniejsze wymiary główki zwiększają pole widzenia w trakcie zabiegu (12,5 mm)
 • Waga tylko 70 g
 • 11 ustawień momentu obrotowego (torque)
 • 8 ustawień prędkości, regulowanych indywidualnie od 100 do 800 rpm
 • 3 indywidualne programy pamięci
 • Możliwość sterowania urządzeniem za pomocą sterownika nożnego
 • Opracowanie kanału za pomocą maksymalnie 3 pilników
 • Kompatybilny z dostępnymi na rynku systemami pilników Ni-Ti