Prosept Burs / 5l

Przeciwkorozyjny, gotowy do użycia roztwór przeznaczony do błyskawicznej dezynfekcji i czyszczenia instrumentów obrotowych.

 • Cena netto: 152,78 zł 165,00 zł
 • szt.

PROSEPT Burs to gotowy do użycia roztwór dezynfekcyjny przeznaczony do precyzyjnych obrotowych instrumentów dentystycznych i chirurgicznych, takich jak wiertła diamentowe, wiertła węglikowe, polerki oraz instrumenty wykonane ze stali.

Preparat dezynfekujący oferuje szerokie spektrum działania w ciągu zaledwie dwóch minut. Zbilansowany skład oparty na alkoholach, środkach powierzchniowo-czynnych oraz zasadach zapewnia wysoką aktywność nawet w przypadku podwyższonego poziomu zanieczyszczeń organicznych oraz pozwala osiągnąć wysoką moc czyszczącą.

Brak zawartości aldehydów i fenoli zapobiega odbarwieniu i wiązaniu krwi. Inhibitory korozji znacząco wydłużają okres użytkowania instrumentu. Po dezynfekcji nie jest wymagane spłukiwanie, gdyż PROSEPT Burs odparowuje, nie pozostawiając żadnych szkodliwych pozostałości. Standardowa trwałość roztworu w warunkach średnich poziomów zanieczyszczeń wynosi jeden tydzień, dzięki czemu PROSEPT Burs można stosować w bardzo wydajny i ekologiczny sposób. Produkt ulega biodegradacji.

Powierzchnia wolna od zarazków w kilka minut:

 • Bakteriobójczy / Grzybobójczy (A. niger) -  60 sekund
 • Gruźliczobójczy (M. terrae) - 2 minuty
 • WZW typu B / HIV - 30 sekund
 • BVDV / WZW typu C - 30 sekund
 • Wirus opryszczki - 30 sekund
 • Adenowirus - 30 sekund
 • Wirusobójczy (Wirus polio) - 2 minuty

Zastosowanie:

1. Założyć rękawice jednorazowego użytku i okulary ochronne.

2. Do pojemnika wlać ok. 150 ml PROSEPT Burs i zamknąć pokrywką.

3. Instrumenty obrotowe włożyć do pojemnika (przez otwór) natychmiast po użyciu. Użyć szczypiec, aby zmniejszyć ryzyko urazu i infekcji.

4. Odczekać wymagany czas działania. Nie umieszczać instrumentów obrotowych w roztworze na dłużej niż to konieczne. PROSEPT Burs w 2 minuty zyskuje pełną aktywność.

5. Wyjąć instrumenty obrotowe z roztworu dezynfekującego i pozostawić do wyschnięcia. Nie spłukiwać wodą.

6. Sprawdzić, czy na instrumentach nie występują widoczne zanieczyszczenia. W razie konieczności oczyścić instrumenty ręcznie szczoteczką do zębów pod bieżącą wodą i powtórzyć kroki 3-6. Zdezynfekować szczoteczkę do zębów w wanience do dezynfekcji instrumentów preparatem PROSEPT Instru.

7. Po dezynfekcji i całkowitym wysuszeniu umieścić instrumenty w podstawce na wiertła i poddać sterylizacji w autoklawie. Na opakowaniu podstawki na wiertła zaznaczyć datę sterylizacji, datę ważności, numer partii i zawartość. Podczas przechowywania chronić przed kurzem, aerozolami i wilgocią.

Kiedy stosować: Instrumenty zdezynfekować bezpośrednio po użyciu.

Ważne wytyczne:

 • Nie należy płukać instrumentów obrotowych w wodzie, aby uniknąć korozji.
 • Instrumenty niestabilne termicznie nie mogą być poddawane sterylizacji w autoklawie. Odpowiednie metody sterylizacji określa producent.
 • Instrumenty termolabilne przeznaczone do zabiegów inwazyjnych należy sterylizować przy użyciu PROSEPT Pera.
 • Instrumenty, które nie mogą być poddawane sterylizacji, po dezynfekcji należy przechowywać w opakowaniach ochronnych.
 • Maksymalny czas przechowywania wynosi 7 dni. Zaleca się codzienną wymianę roztworu, w zależności od stopnia zanieczyszczenia.

Wskazówka: Moc czyszczącą PROSEPT Burs można zwiększyć przy zastosowaniu myjki ultradźwiękowej. Plastikowy kubek z preparatem PROSEPT Burs umieścić w urządzeniu wypełnionym wodą i przez 2 minut poddawać kubek działaniu ultradźwięków. Każdorazowo należy sprawdzić, czy instrumenty są kompatybilne z falami ultradźwiękowymi.

Skład chemiczny:  100 g preparatu zawiera: 32 g 2-propanolu, 0,7 g fenoxyetanolu, komponenty amoniowe, inhibitory korozji .

 

Dostępne opakowanie: kanister 5l.