Spongostan Dental / 24 szt.

Spongostan jest miejscowym środkiem hemostatycznym przeznaczonym do zabiegów chirurgicznych z krwawieniem żylnym lub sączeniem.

  • Producent:

    Ferrosan
  • Dostępność: Jest Jest

  • Historia ceny
    Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 98,00 zł brutto
  • Cena netto: 83,33 zł 90,00 zł
  • szt.

Spongostan jest miejscowym środkiem hemostatycznym przeznaczonym do zabiegów chirurgicznych z krwawieniem żylnym lub sączeniem, kiedy tradycyjne sposoby hemostazy są utrudnione lub niepraktyczne, a niewchłaniające się materiały są niewskazane.

Spongostan przywiera do miejsca krwawienia i wchłania ilość płynu 45 razy przekraczającą jego ciężar. Dzięki jednorodnej porowatości Spongostan wychwytuje płytki krwi, przez co aktywuje się kaskada krzepnięcia, zamieniając rozpuszczalny fibrynogen w siatkę nierozpuszczalnej fibryny, co zatrzymuje krwawienie.

Spongostan jest wchłaniany po 3-5 tygodniach od założenia.

Forma leku: dental gąbka 10 x 10 x 10 mm.

Zawartość substancja czynna - gąbka żelatynowa.

Sposób działania: przy bezpośrednim kontakcie z raną gąbka aktywuje płytki krwi i rozpoczyna się proces krzepnięcia. Spongostan wchłania płyn i cząsteczki krwi w ilościach wielokrotnie przekraczających jego własną masę, uciska więc tym samym mechanicznie krwawiące naczynia.

Zastosowanie: wszelkiego rodzaju zabiegi chirurgiczne, którym towarzyszy krwawienie z naczyń. Gąbka jest wchłaniana przez tkanki i nie trzeba jej usuwać.

Dostępne opakowanie: 24 szt.