Lampa polimeryzacyjna Radii-Cal LED

Od podanej ceny nie udzielamy dodatkowych rabatów.

  • Cena netto: 1 944,44 zł 2 100,00 zł
  • szt.

Niska masa

Ergonomiczna i lekka konstrukcja lampy Radii-cal minimalizuje zmęczenie i maksymalizuje komfort. Element trzymany w ręce waży tylko 144g.

Tryb szybkiego wzrostu mocy

W ciągu pierwszych pięciu sekund, emisja światła z lampy Radii-cal stopniowo rośnie. Łagodne rozpoczęcie polimeryzacji minimalizuje naprężenia na połączeniu uzupełnienia i szkliwa/zębiny oraz zmniejsza szczeliny na krawędziach uzupełnienia.

Brak przewodu

Lampa Radii-cal to urządzenie bezprzewodowe, dzięki czemu możliwa jest pełna swoboda ruchów i całkowita kontrola. Lampa Radii-cal pozwala oszczędzać czas i nerwy.

Łatwe czyszczenie

Gładkie wykończenie na wysoki połysk uniemożliwia gromadzenie się bakterii na powierzchni, sprawiając, że czyszczenie jest szybkie i łatwe.

 

Duża moc

Im większa moc, tym więcej światła przedostaje się wgłąb uzupełnienia, dzięki czemu możliwa jest większa głębokość utwardzania. Lampa Radii-cal charakteryzuje się niezwykle dużą mocą wynoszącą 1200 mW/cm2. Utwardzanie uzupełnienia z wykorzystaniem największej mocy.

Głębokość utwardzania

Im większa głębokość utwardzania, tym skuteczniejsze uzupełnienie. W ten sposób możliwe jest osiągnięcie optymalnych właściwości fizycznych materiału oraz wydłużenie żywotności uzupełnienia. Operator może być pewny, że uzyskuje największą głębokość utwardzania.

 

Brak głośnego wentylatora

W przeciwieństwie do innych lamp LED, Radii-cal nie wymaga wentylatora. W celu ograniczenia emisji ciepła zastosowano w niej technologię rozpraszania ciepła. Ponadto dzięki połączeniu technologii impulsowej i prądowi ustalonemu lampa Radii-cal może emitować światło o większym natężeniu bez nadmiernego nagrzewania się.

Efektywne wykorzystanie energii

Światło emitowane przez lampę Radii-cal odpowiada maksymalnej absorpcji kamforochinonu, zapewniając skuteczną polimeryzację większości światłoutwardzalnych  materiałów do uzupełnień.

Wbudowany radiometr

Radiometr wbudowany w lampę Radii-cal pozwala w prosty sposób sprawdzić działanie urządzenia.

Ładowanie

Lampa Radii-cal nie musi być ciągle ładowana. Całkowicie naładowana lampa Radii-cal umożliwia wykonanie 1200 dziesięciosekundowych utwardzeń zanim konieczne będzie ponowne jej ładowanie.