W dniu 31 maja (piątek) sklep będzie zamknięty. Przepraszamy.

Skalery i końcówki do skalingu

Skaling to metoda, którą wykorzystuje się do usuwania kamienia nazębnego. Za pomocą specjalnych końcówek wykonuje się skaling poddziąsłowy, czyli taki, gdzie kamień usuwany jest spod dziąseł, oraz skaling naddziąsłowy, podczas którego kamień usuwany jest z powierzchni zęba. Gromadzenie się kamienia nazębnego to bardzo częste zjawisko, zatem taki zabieg wykonuje się niemal u każdego pacjenta. Należy o nim szczególnie pamiętać, ponieważ zalegający kamień może spowodować powstanie stanu zapalnego, a także doprowadzić do krwawienia dziąseł. Sumarycznie przyczynia się do osłabienia szyjek zębowych.

Do usuwania kamienia służy skaler stomatologiczny i zdecydowanie jest to urządzenie, które powinno znaleźć się w każdym gabinecie stomatologicznym. Skaling jest coraz częściej wykonywaną usługą, a w połączeniu z piaskowaniem i fluoryzacją, czyli zabiegiem higienizacji zębów, pozwala odpowiednio o nie zadbać. Przedstawiamy skalery stomatologiczne od najbardziej cenionych producentów w branży.

Jak działają skalery stomatologiczne?

Do usuwania kamienia nazębnego najczęściej wykorzystywane są skalery stomatologiczne ultradźwiękowe. Jak działają? Końcówka skalera jest przykładana do miejsc, w których znajduje się kamień. Następnie ultradźwięki i woda powodują pękanie złogów kamienia i ich oderwanie od zęba. Większość pacjentów poddaje się zabiegowi skalingu naddziąsłowego, jednak w przypadku niektórych, m.in. osób chorujących na paradontozę, stomatolodzy muszą w zdecydować się na przeprowadzenia skalingu poddziąsłowego.

To właśnie podczas tego zabiegu usuwany jest kamień, który znajduje się w kieszonkach zębowych oraz okolicach korzenia. Również i w jego trakcie używane są skalery stomatologiczne ultradźwiękowe, a ich wsparciem stają się kirety stomatologiczne. To specjalnie wygięte narzędzia, z pomocą których można dostać się do nawet najtrudniej dostępnych miejsc w jamie ustnej, w tym przypadku – kieszonek zębowych.

Wybierz najlepsze skalery od sprawdzonych marek

Wybierając skaler dentystyczny, warto zwrócić uwagę na kilka elementów. Przede wszystkim doskonałym wyborem są urządzenia, które pozwalają zmniejszyć ból odczuwany przez pacjentów. Istotny jest także odpowiednio duży zakres mocy pracy, co pozwala potraktować każdy przypadek indywidualnie i dopasować sposób pracy skalera do danego pacjenta.

Proponujemy szeroki katalog produktów z kategorii skalerów – końcówki do skalingu, które nadają się do skalingu naddziąsłowego oraz poddziąsłowego, dzięki czemu z łatwością dobierzesz odpowiednie rozwiązanie dla siebie. Cechują się one wysoką delikatnością podczas używania, dlatego nadają się także do stosowania u dzieci.

Możesz zdecydować się na skaler stomatologiczny i końcówki od takich marek jak: NSK, EMS, Woodpecker, DTE czy Refine. To sprawdzeni producenci, którzy oferują akcesoria stomatologiczne najwyższej jakości. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się pewnymi skalerami o długiej żywotności.

Wybierz idealny skaler dentystyczny do swojego gabinetu już dziś! Zapraszamy na zakupy.