seT PP / 7g

 • Producent:

  SDI
 • Dostępność: Jest Jest

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 132,00 zł brutto
 • Cena netto: 155,56 zł 168,00 zł
 • szt.

seT PP to samowytrawiający, samoadhezyjny cement kompozytowy o podwójnym mechanizmie wiązania, przeznaczony do osadzania uzupełnień wykonanych z ceramiki, metalu lub materiału kompozytowego. seT łączy się chemicznie z tkankami zęba i wszystkimi typami materiałów do odbudowy zrębu koronowego. seT jest dostępny w postaci kapsułek lub w strzykawkach z samomieszającymi końcówkami.

W materiale seT wykorzystano najnowszą technologię ionglass opracowaną w laboratoriach firmy SDI. ionglass to nieprzepuszczalne dla promieni rentgenowskich, uwalniające jony, reaktywne szkło stanowiące wypełniacz w cementach SDI. seT charakteryzuje się wysokim uwalnianiem fluoru i umożliwia remineralizację tkanek zęba.

seT jest niezwykle łatwy w użyciu. Nie trzeba stosować wytrawiacza ani systemów wiążących. Wystarczy zaaplikować jednoskładnikowy materiał seT i osadzić uzupełnienie protetyczne. Niewielka grubość warstwy cementu doskonale zapłynie umożliwiając bardzo dokładne osadzenie uzupełnień protetycznych.

seT nie zawiera bisfenolu A (i jego pochodnych) oraz HEMA, dzięki czemu jego stosowanie jest w pełni bezpieczne dla zdrowia pacjenta.

seT łącząc zalety cementów światłoutwardzalnych i chemoutwardzalnych, doskonale sprawdza się w większości przypadków klinicznych.

seT nie wymaga osobnego wytrawiania i dodatkowego przemywania powierzchni zęba. Dzięki temu nie zostaje usunięta warstwa mazista, która zamyka światło kanalików zębinowych, a nadwrażliwość zęba po zacementowaniu uzupełnienia jest minimalna lub nie występuje wcale.

Wskazania:

 • Osadzanie wkładów, nakładów, koron i mostów wykonanych z metalu, ceramiki lub materiałów kompozytowych.
 • Osadzanie wkładów koronowo-korzeniowych z metalu i włókna szklanego.

seT jest dostępny w 5 odcieniach: Translucent, A1, A2, OA3, White Opaque.

Opakowanie: strzykawka 7g + końcówki mieszające