Prostnice

W każdym gabinecie stomatologicznym powinny znaleźć się wysokiej jakości urządzenia i akcesoria. Szczególnie istotna jest rola prostnic, które obok kątnic i turbin, należą do kategorii końcówek stomatologicznych. Te współpracujące z mikrosilnikami elektrycznymi wiertarki dentystyczne mają swoje ważne miejsce w codziennej pracy z zakresu stomatologii zachowawczej, protetyki i endodoncji. Wybierz prostnice stomatologiczne do swojego gabinetu spośród szerokiego katalogu modeli od najlepszych producentów w branży!

Czym wyróżniają się prostnice stomatologiczne?

Prostnica stomatologiczna znacząco różni się od pozostałych końcówek stomatologicznych. Przede wszystkim należy ona do wiertarek wolnoobrotowych. Jej maksymalna prędkość pracy wynosi 25 tysięcy obrotów na minutę, co jest dużym kontrastem w porównaniu do 200 czy 500 tysięcy, oferowanych przez inne wiertarki. Jednak wolniejszy zakres pracy pozwala na bardziej precyzyjne operowanie narzędziem. Praca na otwartej komorze zęba oraz poprawki protez i aparatów ortodontycznych to podstawowe zadania, w których najczęściej wykorzystywane są prostnice stomatologiczne. A dzięki wolniejszej prędkości pozwalają na precyzyjne opracowywanie ubytków oraz innych materiałów.

Ważnym elementem, który cechuje te końcówki, jest ich budowa. Prostnica, zgodnie z nazwą, posiada prosty design – jej główka nie jest wygięta. Dzięki temu pozwala ona stomatologowi na dotarcie do nawet trudno dostępnych przestrzeni w jamie ustnej i umożliwia wygodną pracę. Wybierając prostnice stomatologiczne, warto zwracać uwagę na modele, które wyróżniają się bezwibracyjną i cichą pracą. Te cechy wpływają na komfort pacjenta podczas zabiegu.

Wysokiej jakości prostnica stomatologiczna od najlepszych producentów – postaw na sprawdzony model!

Jeśli interesuje Cię prostnica stomatologiczna, możesz zdecydować się na jeden z modeli znanej firmy NSK, której szeroki katalog proponujemy. To urządzenia o doskonałej jakości, które staną się ważnym elementem każdego nowoczesnego gabinetu stomatologicznego, oferującego usługi na wysokim poziomie. Zrób zakupy już teraz!