Mikrosilniki

W każdym gabinecie stomatologicznym powinny znajdować się urządzenia i narzędzia nie tylko ułatwiające pracę dentyście, ale także pozwalające mu oferować usługi na najwyższym poziomie. Tylko w taki sposób można zbudować zaufanie wśród pacjentów i popularność w branży. Wśród niezbędnych elementów w klinice stomatologicznej ważne miejsce zajmują mikrosilniki stomatologiczne. Niezbędne podczas standardowej pracy z ubytkami, ale także w innych działach stomatologii, m.in. endodoncji, protetyce, ortodoncji czy chirurgii. Proponujemy szeroki katalog produktów z tej kategorii, abyś z łatwością znalazł odpowiedni model dla siebie.

Niezbędne mikrosilniki stomatologiczne – dlaczego nie może ich zabraknąć w żadnym gabinecie dentystycznym?

Mikrosilnik stomatologiczny to urządzenie, które umożliwia obracanie kątnic, prostnic oraz końcówek specjalnych. Proces ten może mieć różną prędkość w zależności od tego, na który model mikrosilnika i którą końcówkę się zdecydujesz. Wyróżniamy mikrosilniki elektryczne oraz pneumatyczne. Te pierwsze mogą osiągać maksymalną prędkość wynoszącą 40 tysięcy obrotów na minutę. Wyróżniają się większą prędkością i mocą niż pneumatyczne. Mikrosilniki pneumatyczne pracują wolniej – ich prędkość wynosi do 20 tysięcy obrotów na minutę.

Kolejnym elementem różniącym te rodzaje mikrosilników stomatologicznych jest ich masa. Elektryczne są lżejsze, dzięki czemu praca z ich wykorzystaniem jest po prostu bardziej wygodna dla lekarza i nie powoduje zmęczenia ręki. Jednak po wybranych nowszych modelach mikrosilników pneumatycznych można spodziewać się podobnego komfortu pracy, gdyż mają konstrukcję zmienioną na mniejszą, a tym samym zredukowaniu ulega także ich masa.

Na co zwrócić uwagę, wybierając mikrosilnik?

Mikrosilniki stomatologiczne wykorzystywane są przede wszystkim w połączeniu w prostnicami i kątnicami, a w nich montowane są wiertła. Stanowią więc element wyposażenia gabinetu stomatologicznego, bez którego praca stomatologa nie byłaby możliwa. Poza innym typem – elektrycznym lub pneumatycznym – i odróżniającą je maksymalną prędkością oraz masą, urządzenia te mogą różnić się między sobą jeszcze kilkoma cechami i funkcjami.

Wybierając mikrosilnik stomatologiczny, warto zwrócić uwagę także sposób jego montażu oraz to, czy został wyposażony w wewnętrzne chłodzenie oraz redukcję drgań, wpływającą pozytywnie na pracę stomatologa. Istotne jest także to, czy posiada on wbudowane światło LED – najlepiej, aby było ono regulowane. Dodatkowo może posiadać ono różne tryby pracy, m.in. pulsacyjny lub ciągły. Należy także sprawdzić, czy wybrane mikrosilniki stomatologiczne są kompatybilne z posiadanymi systemami urządzeń i narzędzi.

Proponujemy szeroki katalog wysokiej jakości mikrosilników od cenionych w branży producentów, m.in. Bien Air oraz NSK. Zapraszamy na zakupy już teraz!